İnsanlar hastalık, yaşlılık yada geçici rahatsızlıklarından dolayı gündelik yaşam tarzlarını değiştirmek zorunda kalabilirler. Erişebilirlik alışkanlıklarını özgürlüklerinin kısıtlanması olarak görür ve çözüm arayışına girerler. Engelli merdiven asansörleri en temel çözüm olacağından ekonomik, güvenli, konforlu, ve rahat kullanabileceği ürünleri seçmek isterler. Hayatınızda bir defa alacağınız sistemler yurt dışı kaynaklı ithal ürünler de servis, bakım, yedek malzeme temini gibi aşırı maliyetler ve uzun teslim sürelerini beraberinde getirir. Merdiven asansörü uzmanı Devas tedarikçi bayi yada aracı bir kurum değildir. Devas son 30 yıldır engellilik yaratan faktörlere yönelik erişilebilirlik kapsamında merdiven asansörü üretir.

İthal ürünler de yaşanan 6-8 haftadan başlayan uzun teslim süreleri ve ekstra maliyet getiren nakliye, gümrük, antrepo ve vergi gibi yorucu ve külfetli süreçler artık tarih olmuştur. Yerli imalatçı avantajı ile Devas sizi bu zahmetli süreçleri yaşatmadan birkaç gün den başlayan teslim tarihleri ile tercih sebebiniz olacaktır.

Elektrikli Merdiven Asansör Sistemleri

Merdiven açısına bağlı minimum 225 Kg taşıma kapasitesi ve standart 7cm/sn hız veya opsiyonel 14cm/sn 2 farklı hız seçeneği ile sunulur. Katlanabilir platform üzeri koltuğu farklı platform ölçüleri gibi opsiyonel seçenekleri de mevcuttur. Alya yatay tip engelli platform asansörü dış mekan asansör uygulamaları için epoksi boyalı alüminyum ray ve AISI 304 krom gramayer dişli ile imalat edilir.

Doru dönüşlü tip merdiven asansörü raylar üzerinde bulunan benzersiz bir bakır bara enerji hattı ile 24 Vdc elektriğini raylar üzerinden alır ve trafiği çok olan uzun seyir mesafeleri için kesintisiz bir hizmet sağlar. Max tırmanma açısında 225 Kg taşıma kapasitesi ve standart 7cm/sn hız isteğe bağlı 14cm/sn 2 farklı hız seçeneği, katlanabilir platform üzeri koltuğu gibi opsiyonel seçenekleri ile modern platform asansörler.

Engelli merdiven asansörleri çoğunlukla akü yada batarya grupları ile çalıştırılır ve bunların 1 yılı geçmeyen ömürleri ile sürekli yenilenmeleri gerekir. Uzun seyir mesafelerinde yada trafiği yoğun olan mekanlarda kullanımı akünün şarjının bitmesi nedeni ile kesintiye uğrar. Dünyada bir kaç firmanın ürettiği elektrikli kavisli yatay merdiven asansörü proje mühendislerimiz tarafından her mekana özel 3D teknolojisiyle tasarlanır onayınız ile çok kısa sürede üretilir servis edilir ve sertifikalı ekiplerimiz ile montajlanır.