Platform tipi merdiven asansörü hasta yaşlı yürüme zorluğu çeken ve merdiven inip çıkmakta zorlanan kişiler için tekerlekli sandalye kullanımına uygun ruhsat gerektirmeyen modern makinelerdir. Yatay hareketlilik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarladığımız iç ve dış mekanlar için uygun engelli merdiven asansörleri max 0,15m/sn hız ile çalışır. Yapılarınız da hiç bir değişiklik yapmadan kolayca uygulanır. Ev elektriği çalışan yatay katlanabilir merdiven platformu veya yatay merdiven asansörü standart olarak 1000 x 850 mm ölçülerinde üretilmekte olup farklı ölçüler için proje uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Platform tipi merdiven kenarı engelli asansörü, bir merdiven üzerindeki en pratik ulaşım aracıdır. Düz ve kavisli yatay merdiven asansörü tekerlekli sandalyeleri veya merdiven çıkmakta zorlanan insanları katlanabilen sandalyesin de oturarak kolayca taşıyabilir. Hem düz hem de kavisli merdivenler için uygun olup katlanabilir platformu hem otomatik hem de manüel el ile açılabilir. Dar merdiven yapıları için duvar askı aparatları ile duvara monte edilebilir ve minimum yer kaplar.

Merdiven kenarı engelli asansör sistemleri

ADA PVAG uyumu ile lüks yatlar, yük ve yolcu tasıyan gemiler, liman ve marinalar, sahil ve deniz kenarlarında bulunan villa ve yalılarda yatay tip merdiven platformu güvenle kullanılır.

Merdiven açısına bağlı minimum 225 Kg taşıma kapasitesi ve standart 7cm/sn hız veya opsiyonel 14cm/sn 2 farklı hız seçeneği ile sunulur. Katlanabilir platform üzeri koltuğu farklı platform ölçüleri gibi opsiyonel seçenekleri de mevcuttur. Yatay tip engelli platform asansörü dış mekan asansör uygulamaları için epoksi boyalı alüminyum ray ve AISI 304 krom gramayer dişli ile imalat edilir.
Kavisli Merdiven Asansörü her iki tarafında bulunan otomatik açılıp kapanan güvenlik bariyerleri ve rampaları mevcuttur. Manüel ve otomatik açılıp katlanabilen platformun her iki tarafındaki güvenlik bariyerleri ve rampaları asansörün hareketi sırasında kilitlenir ve sadece asansör alt ve üst durak noktalarında iniş ve binişin yapılacağı taraf açılır.

Devas bünyesinde üretilen merdiven kenarı engelli asansör sistemleri bluetooth ve wifi üzerinden yazılımları güncellenebilir. Android ve Ios uyumlu mobil uygulaması ile tüm ayar ve parametreleri telefon üzerinden kontrol edilebilir. Toplam çalışma sayısı, bakım kontrolü, kullanım süresi boyunca hata ve arıza log kayıtları ile raporlama seçenekleri mevcuttur. Çift ray teknolojisi ile beslemesini raylar üzerinden alır. Akü yada batarya grupları ile çalıştırılan sistemler akünün performansı ve ömrü ile sınırlı olmalarına karşın Alya merdiven asansörü raylar üzerinde bulunan benzersiz bir bakır bara enerji hattı ile elektriğini raylar üzerinden alır ve trafiği çok olan 10 metre ve üzeri uygulamalarda kesintisiz bir hizmet sağlar.